ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    afrouz-omd
    Junior Member
    3
    0

پارامترهای کارایی

سلام
    خسته نباشین : )
    ببخشید..
    1-وقتی توپولوژی دلخواه رو در مینی نت میسازیم آیا ضرورت داره که پارامترهای کارایی مثل پهنای باند و... رو به صورت دستی تعریف کنیم؟ اگر تعریف نکنیم آیا امکانش هست که پارامترهای پیش فرض مینی نت رو ببینیم؟
    2-برای اینکه بعضی از هاست ها "وب سرور" باشن و همشون توی "یه کلاستر" قرار بگیرن باید چیکار کنم؟ بقیه رو چطور کلاینت کنم؟
    3-چطور میتونم بین کلاینت ها و سرورها ترافیک ایجاد کنم؟ کنترلر من پاکس هست
    ممنونم
    hoda ahmadi
    مدیر ارشد
    3
    35
    سلام. ممنون
    1. شما وقتی با mininet یا miniedit توپولوژی تشکیل میدین، فایل پایتون توپولوژیتون در دایرکتوری مشخص شده قرار میگیره و میتونین از این طریق پارامترهایی مثل پهنای باند لینک ها و ... رو اعمال کنین. یه دسته از پارامترها رو هم نیازه با کد نویسی یا rest api بدست بیارین. ولی منظورتون از معیارها یا پارامترهای کارایی باید مشخص شه. چون اگه هدفتون معیارهای ارزیابی کارایی هستن که بعضی از اون ها رو باید با ابزار تست مثل cbench اندازه بگیرید مثل پارامتر throughput یا latency کنترلر.
    2. برای کلاسترینگ نیاز به تعریف آی پی مجازی، pool و اضافه کردن member دارین...
    3. با استفاده از ابزار Iperf میتونین ترافیک تولید کنید. برای این کار پس از اجرای کنترلر و توپولوژی ، به طور مثال بین دو هاست h1 , h2 ، هاستی که قراره سرور باشه با iperf -s سرور کنین (هاست h1)و هاستی که قراره کلاینت باشه با iperf -c 10.0.0.1 به عنوان کلاینت. manualمربوط به iperf یا iperf3 رو مطالعه بفرمایید.
  3. 1
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

کلمات کلیدی این موضوع